Dina representanter i fullmäktige

Här nedan ser du vilka som representerar dig och alla andra av våra sakförsäkringskunder i fullmäktige. I förteckningen, som är indelad kommunvis, ser du även vilken mandatperiod respektive ledamot är vald för.

Dina representanter i fullmäktige från och med 2020

  • Niklas Svedlund, Bollnäs (2018 - 2020)
  • Björn Eklund, Bollnäs (2019-2021)
  • Nicole McClure. Bollnäs (2019-2021)
  • Lars Alfredsson, Forsbacka (2018 - 2020)
  • Anna Utterberg, Gävle (2018 - 2020)
  • Rolf Ågren, Forsbacka (2019 – 2020)
  • Björn Sjunning, Valbo (2019-2021)
  • Erik Wallman, Axmar (2019-2021)
  • Helena Forslund, Trödje (2019-2021)
  • Christine Sisell, Valbo (2019-2021)
  • Kristin Jacobsson, Valbo (2020-2022)
  • Anders Paulsen, Gävle (2020-2022)
  • Helny Sjöström, Gävle (2020-2022)
  • Elisabeth Daunelius, Gävle (2020-2022)
  • Veronika Larsson, Gävle (2020-2022)
  • Kjell Johansson, Hofors (2018 - 2020)
  • Hans Larsson, Torsåker (2019-2021)
  • Helena Nilsson, Hudiksvall (2018 - 2020)
  • Emil Oldmark, Näsviken (2018 - 2020)
  • Göran Vesterlind, Hudiksvall (2019-2021)
  • Pär Eriksson, Hudiksvall (2019-2021)
  • Per-Erik Jonsvens Nilsson, Hudiksvall (2020-2022)
  • Madeleine Sahlin, Hudiksvall (2020-2022)
  • Jonas Wiklander, Ljusdal (2018 - 2020)
  • Anna Andersson, Tallåsen (2018 – 2020)
  • Helena Aronsson, Tallåsen (2019-2021)
  • Sten Ångström, Ljusdal (2020-2022)
  • Bernt Jonsson, Hassela (2018 - 2020)
  • Stig Eng, Harmånger (2019-2021)
  • Krister Larsson, Ockelbo (2019-2021)
  • Jan Stark, Ockelbo (2020-2022)
  • Jan Setterberg, Alfta (2018 - 2020) 
  • Anderz Carlsson, Sandviken (2018 - 2020)
  • Peter Bellman, Sandviken (2018 - 2020)
  • Elisabeth Othzén, Sandviken (2018 - 2020)
  • Bror-Inge Hansson, Sandviken (2019-2021)
  • Tina Hammarberg, Sandviken (2019-2021)
  • Nils-Erik Svensson, Sandviken, (2020-2021)
  • Thomas Eiderman, Sandviken (2020-2022)
  • Berit Kvist, Söderala (2018 - 2020)
  • Mats Frelin, Söderhamn (2019-2021)
  • Sara Sjölin, Ljusne (2020-2022)