Fullmäktige Länsförsäkringar Älvsborg

Region Dalsland

Kommunerna Bengtsfors, Dals Ed, Färgelanda, Mellerud och Åmål.
Mandatperiod: 2021-2024

Bengtsfors

Morgan Ernstsson
Dals Långed
Tel: 070-696 09 36
E-post: morgan@onwest.se

Dals Ed

Annette Palmqvist
Ed
Tel: 070-825 05 40
E-post: annette@tremaq.se

Färgelanda

Carina Alexandersson
Färgelanda
Tel: 070-261 07 37
E-post: carinaalexandersson88@gmail.com

Mellerud

Anita Pettersson
Mellerud
Tel: 070-614 19 55
E-post: anita_p@telia.com

Linn Fritzwik (Suppleant)
Mellerud
Tel: 073-329 89 36
E-post: linn.fritzwik@ungforetagsamhet.se

Åmål

Tommy Tveter
Åmål
Tel: 070-562 90 71
E-post: tommy@totech.se

Rikard Brax (Suppleant)
Åmål
Tel: 070-314 54 50
E-post: rikard@reelfood.se  

Region Mittenälvsborg

Kommunerna Ale, Alingsås, Lerum och Vårgårda.
Mandatperiod: 2022-2025

Ale

Elisabeth Forsberg
Alafors
Tel: 073-366 21 65
E-post: elisabeth.68.forsberg@gmail.com

Jonas Brattlöf (Suppleant)
Hålanda
Tel: 070-714 77 12
jonas.brattlof@gmail.com

Alingsås

Per-Gunnar Bernhult
Alingsås
Tel: 073-520 79 18
E-post: pg.bernhult@gmail.com

Ulla Lindorin
Alingsås
Tel: 070-372 88 71
E-post: ulla.vinnarkraft@gmail.com

Eva Karlsson
Alingsås
Tel: 070-607 64 97
E-post: eva.karlsson@evaagent.se

Jörgen Nilsson
Alingsås
Tel: 070-937 88 11
E-post: jorgen@skyddscentrum.nu

Jan Smith
Alingsås
Tel: 073-535 49 58
E-post: jan.smith62@icloud.com

Johanna Heleander (Suppleant)
Alingsås
Tel: 070-610 06 82
E-post: johanna@coi.se

Pernilla Ryberg (Suppleant)
Sollebrunn
Tel: 076-555 67 65
E-post: pernilla.ryberg@prhusbilar.com

Lerum

Erik Bjerkander
Lerum
Tel: 070-541 30 05
E-post: erik@skohusetilerum.se

Henrik Lansenfeldt
Floda
Tel: 072-323 23 06
E-post: henriklansenfeldt@outlook.com

Torsten Beckman (Suppleant)
Floda
Tel: 076-621 09 10
E-post: torsten.beckman@volvocars.com

Vårgårda

Kristina Johansson
Vårgårda
Tel: 072-593 23 77
E-post: kristina.mattias@gmail.com

Region Älvdalen

Kommunerna Lilla Edet, Trollhättan och Vänersborg.
Mandatperiod: 2020-2023

Lilla Edet

Annika Gustafson
Lilla Edet
Tel: 070-512 10 52
E-post: annika.gustafson@hotmail.com

Richard Cander (Suppleant)
Lilla Edet
Tel: 070-390 73 71
E-post: richard_cander@hotmail.com

Trollhättan

Anders Lydahl
Trollhättan
Tel: 070-620 47 88
E-post: anders.lydahl51@gmail.com

Anita Thungström
Trollhättan
Tel: 070-568 68 92
E-post: anita.thungstrom@gmail.com

Jonas Enhult
Trollhättan
Tel: 070-777 23 44
E-post: jonas.enhult@gmail.com

Petra Arlebo
Trollhättan
Tel: 070-735 25 68
E-post: petra.arlebo@nyforetagarcentrum.se

Jonas Bergqvist
Trollhättan
Tel: 070-861 79 01
E-post: jonas.bergqvist@trollhattanenergi.se

Lars Häller (Suppleant)
Trollhättan
Tel: 070-839 62 32
E-post: lars@hallerjuridik.se

Sandra Lineklint (Suppleant)
Trollhättan
Tel: 070-413 22 42
E-post: sandra.lineklint@gmail.com

Vänersborg

Stefan Leijon
Vänersborg
Tel: 070-162 03 62
E-post: stefan.leijon@vanersborg.se

Johan Larsson
Vargön
Tel: 070-922 19 09
E-post: johan.larsson@fridaskolan.se

Ulrica Sundén-Berger
Vänersborg
Tel: 070-353 44 45
E-post: ulrica.berger@rydsglas.se

Paula Hallsten (Suppleant)
Frändefors
Tel: 070-217 71 71
E-post: paula@hallstens.se

Conny Karlsson (Suppleant)
Vänersborg
Tel: 070-377 91 17
E-post: conny@rkkonsult.se 

Region Östra

Kommunerna Herrljunga och Ulricehamn.
Mandatperiod: 2020-2023

Herrljunga

Malin Isaksson
Herrljunga
Tel: 070-577 78 70
E-post: malin.a.larsson@gmail.com

Lars Larsson (Suppleant)
Ljung
Tel: 070-574 61 42
E-post: larssonod@hotmail.com

Ulricehamn

Jan-Åke Claesson
Ulricehamn
Tel: 076-888 74 49
E-post: hugo.claesson@humi.se

Per-Anders Håkansson
Hökerum
Tel: 070-780 33 39
E-post: per-anders.hakansson@hsb.se

Emma Ekstrand (Suppleant)
Ulricehamn
Tel: 073-029 23 95
E-post: emma@ekstrandmedia.se

Anders Dahlgren (Suppleant)
Ulricehamn
Tel: 070-585 58 32
E-post: anders@dmaracing.net

Region Borås

Kommunerna Bollebygd och Borås.
Mandatperiod: 2022-2025

Bollebygd

Bengt Classon
Bollebygd
Tel: 073-916 35 64
E-post: bengtclasson@hotmail.com

Fredrik Olofsson
Olsfors
Tel: 070-798 58 28
E-post: fredrik.olofsson@bollebygd.se

Johan Tylestrand
Bollebygd
Tel: 070-828 41 38 
E-post: johan.tylestrand@gmail.com

Borås

Lotta Runeson
Borås
Tel: 070-524 62 62
E-post: lotta.runeson@gmail.com

Bengt Larsson
Bredared
Tel: 070-886 88 91
E-post: bengt.n.larsson@live.se

Tommy Källmark
Fristad
Tel: 070-626 55 29
E-post: tkallmark@outlook.com

Linda Svedensten
Borås
Tel: 073-063 93 93
E-post: svedensten@hotmail.com

Per-Anders Källqvist
Brämhult
Tel: 070-888 03 09
E-post: pakallqvist@gmail.com

Daniel Yar Hamidi
Borås
Tel: 073-361 32 53
E-post: daniel.yar@hb.se

Fredrik Hjelm (Suppleant)
Borås
Tel: 070-455 85 03
E-post: fredrik.hjelm@boras.se

Anna Thuresson (Suppleant)
Borås
Tel: 070-250 02 13
E-post: anna.thuresson8@gmail.com

Dennis Lenberg (Suppleant)
Borås
Tel: 070-727 90 98
E-post: dennis@exekutiv.se

Per Pettersson (Suppleant)
Borås
Tel: 072-241 41 40
E-post: perpettersson@live.se

Stefan Bengtsson (Suppleant)
Fristad
Tel: 076-127 68 12
E-post: stefan.bengtsson@telia.com

Region Södra

Kommunerna Mark, Svenljunga och Tranemo.
Mandatperiod: 2021-2024

Mark

Linda Flydén
Hyssna
Tel: 076-610 65 57
E-post:linda@flyden.se

Karolina Claeson
Örby
Tel: 073-388 01 83
E-post: karolinaclaeson@gmail.com

Niklas Emnér
Kinna
E-post: niklas.emner@valborg.net

Svenljunga

Per-Olof Ekelund
Svenljunga
Tel: 070-374 51 91
E-post: poekelund@telia.com

Helene Jansson (Suppleant)
Östra Frölunda
Tel: 070-225 86 32
E-post: helenejansson7@gmail.com

Marie Adolfsson (Suppleant)
Svenljunga
Tel: 070-666 64 59
E-post: mariealp2@gmail.com  

Tranemo

Alina Abrahamsson
Limmared
Tel: 070-399 86 45
E-post: alina_abrahamsson@hotmail.com

Har du frågor om fullmäktige?

Är det något du undrar över är du varmt välkommen att mejla oss på info04-fullmaktige@lansforsakringar.se.