Fullmäktige Länsförsäkringar Älvsborg

Region Dalsland

Kommunerna Bengtsfors, Dals Ed, Färgelanda, Mellerud och Åmål.
Mandatperiod: 2019-2021

Bengtsfors

Morgan Ernstsson
Dals Långed
Tel: 070-696 09 36
E-post: morgan@onwest.se

Dals Ed

Annette Palmqvist
Ed
Tel: 070-825 05 40
E-post: annette@tremaq.se

Färgelanda

Agneta Lindström
Högsäter
Tel: 070-201 88 24
E-post: agnetalindstrom55@gmail.com

Carina Alexandersson (Suppleant)
Färgelanda
Tel: 070-261 07 37
E-post: carina@dalsspira.se

Mellerud

Anita Pettersson
Mellerud
Tel: 070-614 19 55
E-post: anita_p@telia.com

Tomas Henriksson (Suppleant)
Mellerud
Tel: 070-343 90 67
E-post: tomas@dgt.se

Åmål

Christer Ödman
Åmål
Tel: 076-135 70 50
E-post: c-odman@telia.com

Tommy Tveter (Suppleant)
Åmål
Tel: 070-562 90 71
E-post: tommy@totech.se

Region Mittenälvsborg

Kommunerna Ale, Alingsås, Lerum och Vårgårda.
Mandatperiod: 2019-2021

Ale

Elisabeth Forsberg
Alafors
Tel: 073-366 21 65
E-post: elisabeth-forsberg@telia.com

Jonas Brattlöf (Suppleant)
Hålanda
Tel: 070-714 77 12
jonas.brattlof@gmail.com

Alingsås

Per-Gunnar Bernhult
Alingsås
Tel: 073-520 79 18
E-post: pg.bernhult@gmail.com

Ulla Lindorin
Alingsås
Tel: 070-372 88 71
E-post: lindorin@telia.com

Eva Karlsson
Alingsås
Tel: 070-607 64 97
E-post: eva@herrljungaemballage.se

Jörgen Nilsson
Alingsås
Tel: 070-937 88 11
E-post: jorgen@skyddscentrum.nu

Jan Smith
Alingsås
Tel: 073-535 49 58
E-post: jan.smith62@icloud.com

Niklas Johansson (Suppleant)
Sollebrunn
Tel: 070-966 58 02
E-post: niklas.artebrackan@hotmail.com

Charlotte Bengtsson (Suppleant)
Sollebrunn
Tel: 076-526 06 24
E-post: charlotte@fctra.se

Rodha Jonsson (Suppleant)
Alingsås
Tel: 073-324 48 18
E-post: rodha67jonsson@hotmail.com

Lerum

Erik Bjerkander
Lerum
Tel: 070-541 30 05
E-post: erik@skohusetilerum.se

Henrik Lansenfeldt
Floda
Tel: 072-323 23 06
E-post: henriklansenfeldt@outlook.com

Vårgårda

Kristina Johansson
Vårgårda
Tel: 072-593 23 77
E-post: kristina.mattias@gmail.com

Region Älvdalen

Kommunerna Lilla Edet, Trollhättan och Vänersborg.
Mandatperiod: 2017-2020

Lilla Edet

Annika Gustafson
Lilla Edet
Tel: 070-512 10 52
E-post: annika.gustafson@hotmail.com

Trollhättan

Kristhina Diurman
Trollhättan
Tel: 070-687 67 52
E-post: kristhina.diurman@skandiamaklarna.se

Anders Lydahl
Trollhättan
Tel: 070-620 47 88
E-post: anders.lydahl@comhem.se

Anita Thungström
Trollhättan
Tel: 070-568 68 92
E-post: anita.thungstrom@gmail.com

Jan Holmqvist
Trollhättan
Tel: 070-735 17 87
E-post: jan@profil.se

Petra Arlebo
Trollhättan
Tel: 070-735 25 68
E-post: petra.arlebo@nyforetagarcentrum.se

Jonas Bergqvist
Trollhättan
Tel: 070-861 79 01
E-post: jonas.bergqvist@trollhattanenergi.se

Jonas Enhult (Suppleant)
Trollhättan
Tel: 070-777 23 44
E-post: jonas.enhult@gmail.com

Lennart Johansson (Suppleant)
Trollhättan
Tel: 070-594 23 71
E-post: lennart.trollhattan@svenskfast.se

Said Abdu (Suppleant)
Trollhättan
Tel: 073-536 02 00
E-post: said@west-work.se

Vänersborg

Stefan Leijon
Vänersborg
Tel: 070-162 03 62
E-post: stefan.leijon@vanersborg.se

Johan Larsson
Vargön
Tel: 070-922 19 09
E-post: johan.larsson@fridaskolan.se

Ulrica Sundén-Berger
Vänersborg
Tel: 0521-353 33
E-post: ulrica@glasjouren.net

Lena Björendahl-Kron (Suppleant)
Vänersborg
Tel: 070-311 41 70
E-post: lena@mpfysio.se 

Peter Laang (Suppleant)
Vänersborg
Tel: 070-925 29 93
E-post: peter.laang@gmail.com

Region Östra

Kommunerna Herrljunga och Ulricehamn.
Mandatperiod: 2017-2020

Herrljunga

Lars Larsson
Ljung
Tel: 070-574 61 42
E-post: larssonod@hotmail.com

Ulricehamn

Jan-Åke Claesson
Ulricehamn
Tel: 076-888 74 49
E-post: hugo.claesson@humi.se

Sune Carlbohm
Ulricehamn
Tel: 070-945 71 00
E-post: sunec@hotmail.se

Ulf Petersson
Ulricehamn
Tel: 070-848 49 14
E-post: ulf.petersson58@gmail.com

Emma Ekstrand (Suppleant)
Ulricehamn
Tel: 073-029 23 95
E-post: emma@ekstrandmedia.se

Per-Anders Håkansson (Suppleant)
Hökerum
Tel: 070-780 33 39
E-post: per-anders.hakansson@hsb.se

Anders Dahlgren (Suppleant)
Ulricehamn
Tel: 070-585 58 32
E-post: anders@dmaracing.net

Region Borås

Kommunerna Bollebygd och Borås.
Mandatperiod: 2019-2021

Bollebygd

Bengt Classon
Bollebygd
Tel: 073-916 35 64
E-post: bengtclasson@hotmail.com

Fredrik Olofsson
Olsfors
Tel: 070-798 58 28
E-post: olofsson@mail.com

Johan Tylestrand (Suppleant)
Bollebygd
Tel: 070-828 41 38 
E-post: johan.tylestrand@gmail.com

Borås

Lotta Runeson
Borås
Tel: 070-524 62 62
E-post: lotta.runeson@gmail.com

Bengt Larsson
Bredared
Tel: 070-886 88 91
E-post: bengt.n.larsson@live.se

Tommy Källmark
Fristad
Tel: 070-626 55 29
E-post: tkallmark@outlook.com

Linda Svedensten
Borås
Tel: 073-063 93 93
E-post: svedensten@hotmail.com

Per-Anders Källqvist
Brämhult
Tel: 070-888 03 09
E-post: pakallqvist@gmail.com

Mattias Ambjörnsson
Fristad
Tel: 073-541 87 32
E-post: mattias@moveyourmind.se

Anna Grundström Ahlqvist (Suppleant)
Sandared
Tel: 070-255 90 41
E-post: anna.ahlqvist@castellum.se

Lotta Preijde (Suppleant)
Borås
Tel: 070-580 98 93
E-post: lotta@humanandexecutive.se

Daniel Yar Hamidi (Suppleant)
Borås
Tel: 073-361 32 53
E-post: Daniel.Yar@hb.se

Fredrik Hjelm (Suppleant)
Borås
Tel: 070-455 85 03
E-post: fredrik.hjelm@boras.se

Region Södra

Kommunerna Mark, Svenljunga och Tranemo.
Mandatperiod: 2018-2021

Mark

Jan-Erik Mellberg
Örby
Tel: 070-274 88 66 
E-post: janerik.mellberg@melhus.se

Linda Flydén
Hyssna
Tel: 073-624 97 44
E-post: linda@flyden.se

Håkan Eriksson
Fotskäl
Tel: 070-881 06 85
E-post: hakan.dise@gmail.com

Karolina Claeson (Suppleant)
Örby
Tel: 073-388 01 83
E-post: karolinaclaeson@gmail.com

Svenljunga

Per-Olof Ekelund
Svenljunga
Tel: 070-374 51 91
E-post: poekelund@telia.com

Helene Jansson
Östra Frölunda
Tel: 070-225 86 32
E-post: helene@intuagera.se

Tranemo

Alina Abrahamsson (Suppleant)
Limmared
Tel: 070-399 86 45
E-post: alina_abrahamsson@hotmail.com